czwartek, 28 stycznia 2016

Wierny (Jego Próba. Jego Droga) - Jay Crownover


Jakoś wcześniej nie miałam okazji przeczytać nic z nowego dla mnie gatunku New Adult. To jest moja pierwsza przygoda. Nawet nie miałam pojęcia, że jest to część serii. Jednak nie przeszkadzało mi to zagłębić się w świat przedstawiony przez autorkę. Jedynie jedno mnie irytuje: po jakie licho polskie wydawnictwo podzieliło książkę na dwie części. Chyba tylko, żeby nabić swoje kieszenie. Ja nie widzę w tym sensu. Jednak nie będę się nad tym roztkliwiać.

Obie książki potraktowałam jako jedną całość i nie było sensu pisać dwóch osobnych recenzji.


Santa ma za sobą smutne doświadczenie z przeszłości. Oto była pulchną dziewczyną, nie mająca poczucia własnej wartości, wyśmiewana przez rówieśników. To naznaczyło ją na resztę życia.Ludzie mogą cię tylko zranić i rozczarować- jeśli im na to pozwolisz.”


Z taką świadomością kształtowała całą swoją przyszłość. Została pielęgniarką, żeby nieść pomoc ludziom. Po latach zmieniła się. Schudła, wypiękniała, ale nadal brak jej własnej wartości. Uważa, że są dużo ładniejsze od niej dziewczyny. Nagle los styka ją z Nashem. Znali się z liceum, nawet przyjaźnili, ale dziewczyna odsunęła się od niego, gdy usłyszała jak razem z kolegami wyrażał się wulgarnie o jakiejś dziewczynie. Santa myślała, że to o niej. Była w nim zakochana i w tym momencie jej serce zostało złamane. Nie potrafiła ułożyć sobie życia. Po latach gdy znowu go spotyka coś się zaczyna między nimi dziać. Iskrzy, chociaż Santa tego nie chce zważywszy na przeszłość. Ponadto tylko ona może pocieszyć chłopaka, którego wujek, a tak naprawdę ojciec, o czym dowiedział się niedawno, jest umierający. Czy Santa będzie w stanie zapomnieć o przeszłości i zaufać Nashowi i dać się porwać uczuciu? O tym dowiemy się z kart powieści.Narracja jest prowadzona z dwóch stron: Nasha i Santy. Po raz pierwszy się z takim czymś spotkałam, ale to nie jest minus, wprost przeciwnie. Mogliśmy się bardziej zagłębić w uczucia i tragedie jakich doświadczają. Od początku polubiłam Nasha. Przekonujemy się, że pozory mylą. Oto pod warstwą wytatuowanego gościa kryje się wrażliwy, czuły człowiek, któremu w życiu brakowało miłości matki, która wolała nowego partnera od syna. W tamtej chwili ją znienawidziłam, bo po prostu nie dało jej się lubić. Przez całe życie nie raczyła mu powiedzieć, kto jest jego biologicznym ojcem, dowiedział się tego zbyt późno, kiedy ten już umierał i nie było dla niego ratunku.Również życie Santy nie było usłane różami. Cały czas wmawiała sobie, że jest brzydka, są lepsze od niej. Nie potrafiła tak do końca nikomu zaufać. Do tego jeszcze doszedł rozwód rodziców. To też miało na nią wpływ. Nie wszystkie jej decyzje mi się podobały. Cały czas bała się zranienia i trzymała na dystans Nasha, a on zasłużył na coś więcej. Widać było, że mu na niej zależy i zaczyna czuć do niej coś więcej niż zwykłe pożądanie i namiętność.Jest to naprawdę świetna historia miłosna. Sporo tutaj erotyki, ale w dobrym stylu. Powieść nie opiera się tylko na losach tych dwojga. Poruszony jest tutaj problem śmiertelnej choroby i radzenie sobie ze stratą kogoś bliskiego. Jak dobrze jest mieć potem z kimś oparcie, kto będzie naszą ostoją. Jest to naprawdę dobra lektura, na miłe spędzenie popołudnia.

Jay Crownover

Wierny. Jego próba.

Cykl: Naznaczeni mężczyżni (tom 4.1)

Liczba stron: 224

Wydawnictwo Amber 2014Wierny. Jego droga

Cykl: Naznaczeni mężczyźni (tom 4.2)

Liczba stron: 224

Wydawnictwo Amber 2015


Moja ocena: 9/10


4 komentarze:

 1. Zobaczę, czy książka jest w bibliotece, ale nie jestem fanką takich książek akurat :/. Nie wiem czym to jest spowpdpwanei, ale gdy przeczytalam, ze bohaterka z brzydkiego kaczątka zmieniła się w boginię i zerwała kontakt z przyjacielem, bo myślała ze to o niej mówi, to kojarzy mi się to z typowymi opkami. Ale przez wysoką ocenę, chcę choć pierwsza część przeczytać :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem fajna książka, może przeczytam. Chwilowo nie mam czasu, chyba, że gdzieś tam znajdę na nią czas.
  Buziaki :*
  Książkowy duet

  OdpowiedzUsuń
 3. Wysoka nota mówi sama za siebie, z chęcią przeczytam tę historię, zapowiada się bardzo interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Och naznaczeni mężczyźni :) uwielbiam, ale muszę jeszcze Ase nadrobić i będzie komplet :P

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad. To jest dla mnie ważne wiedzieć, czy podoba Ci się mój blog.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...