piątek, 22 stycznia 2016

Gra - Penny Jordan

Książka przykuła mą uwagę ciekawym opisem i tajemniczą okładką. Nie rozczarowałam się. Lubię takie historie z dreszczykiem i wątkiem miłosnym w tle.

Główną bohaterką jest Pepper Minezse. Jest to kobieta sławna, bogata, z powodzeniem prowadząca dobrze prosperującą firmę. Osiągnęła wszystko to czego chciała, co sobie założyła dawno temu, kiedy w okrutny sposób została skrzywdzona.

Pepper tak naprawdę ma na imię Rachel. Dziewczyna pochodzi z cygańskiego rodu. Była wychowywana przez babkę Naomi. Jej matka zmarła po porodzie. Od początku dziewczyna czuje się przy swoich jak „obca” . To przez matkę, która skalała cygańską krew i zadała się z białym, którego zabił niedoszły narzeczony matki i w konsekwencji trafił do więzienia. Rachel w wieku piętnastu lat musiała szybko dorosnąć. Straciła jedyną bliską jej osobę: babkę Naomi. Musiała opuścić obóz i zacząć samodzielne życie. Imała się różnych zajęć. Nie wstydziła się ciężkiej pracy fizycznej. W końcu dostała pracę kelnerki. Dzień, w którym spotyka Tima Wildinga odmienia jej życie.

Tim jest studentem. Pochodzi z bogatej rodziny. Na początku sprawia wrażenie miłego chłopca, ale to tylko pozory. Jest satanistą. Podejrzewa, że Rachel jest dziewicą i widzi w niej idealną ofiarę dla swego pana: Lucyfera. Ponadto ma skłonności homoseksualne – jest w związku z Simonem Herrisem. Zdobywa zaufanie dziewczyny i zaprasza ją do swojej posiadłości, gdzie zamierza wprowadzić swój plan w życie. Jednak dziewczyna w porę orientuje się w intencjach chłopaka. Podpowiada jej to głos babki, która ostrzega ją przed niebezpieczeństwem. Ponadto pojawia się znienawidzony przez Tima dziadek i tym samym dziewczyna zostaje uratowana. Wracają do Oxfordu, gdzie Tim spotyka się Simonem i wszystko mu opowiada. Podczas kłótni Tim spada z mostu. Simon za śmierć kochanka obwinia Rachel. Jest opętany żądzą zemsty i postanawia zrobić wszystko, żeby ją ukarać. Chłopak sam wyrósł na sadystę i człowieka czerpiącego przyjemność w zadawaniu bólu. I o tym przekona się Rachel. Zostaje porwana przez dwóch członków bractwa satanistycznego, który stworzył Simon z Timem. Simon obchodzi się z nią brutalnie, gwałci ją. Dziewczyna następnego dnia budzi się łóżku Milesa, współlokatora Simona. Ucieka stamtąd. Po pewnym czasie orientuje się, że zaszła w ciążę. W wyniku wypadku poznaję Mary i Philipa, którzy zostają jej rodziną, roztaczają nad nią opiekę. Dziewczyna oddaje im swoje dziecko, żeby było otoczone miłością i bezpieczeństwem, czymś co ona nie może mu dać.

W tej chwili zmienia całkowicie swoje życie. Jest inteligenta, mądra. Robi wszystko, żeby osiągnąć swój cel: stać się bogatą. Staje się Pepper Minezse (nemezis – bogini zemsty). Osiąga swój cel. Dzięki doskonałemu zmysłowi organizacji i smykałki do biznesu staje się sławną kobietą z sukcesem prowadzącą swoją firmę. Nie zapomniała jednak o tym co się stało w przeszłości. Starannie zbierała informacje o swoich wrogach, które mogłyby zniszczyć ich karierę i życie. Spotyka się z nimi i przedstawia im ultimatum. Oni jednak nie poddadzą się tak łatwo. Przez całe życie pracowali na to co osiągnęli i nie zamierzają z tego tak po prostu zrezygnować. Pepper do końca nie zdawała sobie sprawy jaką niebezpieczną grę rozpoczęła. Grę w której nie tylko ona może stracić życie, bo jeden z mężczyzn, na których chce się zemścić jest bardzo niebezpieczny i do końca nie wyrównał z nią rachunków w przeszłości. Jest gotowy na wszystko, dosłownie na wszystko.

Książka podobała mi się, aczkolwiek było parę zgrzytów. Innych mogą odstraszyć przydługie opisy dotyczące przeszłości Pepper jak i jej przeciwników: ich dążenie do sukcesu. O ile losy kobiety mnie interesowały, to o tyle mężczyzn wydawały mi się nużące, ale autorka widocznie uznała, że są potrzebne, żeby zrozumieć całą psychikę i ich działanie.

Pepper to silna, ale skrzywdzona przez los kobieta. I ta krzywda miała wpływ na nią w przyszłości. Nie potrafiła zaufać żadnemu mężczyźnie ani zbliżyć się do siebie. Stała się oschła i niedostępna, co nie znaczy, że mężczyźni jej unikali. Wprost przeciwnie: stanowiła dla nich zagadkę i intrygowała ich. Żadnemu z nich nawet przez myśl by nie przeszło, że oprócz tego jednego razu kiedy została zgwałcona, nigdy więcej nie obcowała z żadnym mężczyzną. Już Pepper postarała się o swoją reputację.

Temat jest interesujący. Zawsze uwielbiałam historyjki z zemstą w tle. Ciekawiły mnie i kibicowałam mścicielom, albo mścicielkom. Ta historia pokazuje, że zemsta nie prowadzi do niczego dobrego i może tylko unieszczęśliwić. Czy bohaterka zrozumie to? Nie mogę zdradzić, tego można się dowiedzieć z kart powieści.


Penny Jordan
Gra
Wydawnictwo Mira 2014
Liczba stron: 560


Moja ocena: 7/10


Książka bierze udział w wyzwaniach:

3 komentarze:

 1. Uwielbiam historie, w których dreszczyk emocji miesza się z uczuciem miłości. Z dużą chęcią przeczytam, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta historia wydaje mi się zbyt mało rzeczywista, więc nie czuję się zainteresowana.
  Strasznie dużo zdradzasz w swojej recenzji. Mam wrażenie, że streściłaś połowę książki...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam dziwne wrażenie, że u mnie na półce czeka jakaś książka Penny Jordan... muszę to sprawdzić.
  Pozdrawiam
  ksiazki-inna-rzeczywistosc.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad. To jest dla mnie ważne wiedzieć, czy podoba Ci się mój blog.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...