sobota, 2 stycznia 2016

Krótkie podsumowanie roku 2015

Tak na dobrą sprawę mogłabym sobie odpuścić, gdyż blog jest zbyt młody, ale że jest koniec roku nie mogłam się oprzeć. Jak to zwykle bywa nie wszystkie postanowienia co do czytania książek zrealizowałam. Może wynika to z faktu mojego lenistwa a także z braku czasu i mojej drugiej pasji, która jest pisanie. Co prawda nie jestem jakąś tam nie wiadomo jaką pisarką czy autorką, ale piszę dla relaksu i nie chcę zaniedbywać tej swojej pasji.

W tym roku znając swoje możliwości uczestniczyłam w wyzwaniu przeczytam 26 książek organizowane przez portal granice.pl, na którym jestem zarejestrowana.  Jestem z siebie dumna, że udało mi się je zrealizować, tym bardziej, że są osoby, które w ogóle nie czytają.  Z każdym rokiem mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Na pewno będę się starać.


Teraz przedstawię najlepsze książki, które udało mi się przeczytać.


1. TRYLOGIA KUSZIELA Trylogia fantasy opowiadająca o losach Fedry, kurtyzany, która niejednokrotnie ratowała swoje królestwo i królową sama wystawiając się na niebezpieczeństwo. Mnie bardzo się podobało. Niekiedy pojawiają się sceny erotyczne, ale w dobrym smaku. Wartka akcja, dobrze zarysowani bohaterowie. Wszystkie książki z serii czyta się jednym tchem.


2. TRYLOGIA O BRACIACH BOROWSKICH


 Połączenie romansu z dramatem sensacyjnym. Coś wspaniałego, oczarowała mnie ta trylogia. Jest to moje pierwsze spotkanie z książkami Agnieszki Lingas - Łoniewskiej i na pewno nie ostatnie. Historia braci i ich rodzin bardzo mnie urzekła. Uwielbiam takie połączenia. 


3. SAGA DOLLANGERÓWJuż od dawna słyszałam o tej serii. Można ją albo pokochać albo znienawidzić. Ja zaliczam się do tej pierwszej grupy. Całą sobą wniknęłam w świat przedstawiony przez Virginię C. Andrews i nie mogę się doczekać kiedy zacznę czytać pozostałą cześć Sagi. Historia dzieci zamkniętych na poddaszu i ich dalsze losy bardzo mną wstrząsnęły i jestem pewna, że po kolejnych tomach nie rozczaruje się.


Nie będę brała udziału w żadnych wyzwaniach tym bardziej, że wiem iż na pewno nie podołam. Oczywiście spróbuje przeczytać więcej książek, ale nie wiadomo jak to będzie z tym czasem i moimi możliwościami. Jak na razie zapisałam się do jednego wyzwania Mini Book Challenge 2016, organizowanego przez blog Mozaika Literacka (baner w panelu bocznym). Jest 16 zadań i myślę, że dam radę. Przynajmniej się postaram. Co do dalszych postanowień chciałabym w miarę regularnie zamieszczać recenzję. Jestem jeszcze w tyle, kilku ostatnich co czytałam książek nie zamieściłam, ale codziennie się motywuję, żeby się sprężyć. Mam nadzieję, że mi się uda.
2 komentarze:

  1. Cieszę się, że bierzesz udział w organizowanym przeze mnie wyzwaniu, myślę, że damy radę :)
    Podoba mi się SAGA DOLLANGERÓW i mam nadzieję, że również dołączę do grona jej miłośników :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za dołączenie do wyzwania Gra w kolory, może skusisz się jeszcze na Cztery Pory Roku? Dopiero dzisiaj ruszyło...

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad. To jest dla mnie ważne wiedzieć, czy podoba Ci się mój blog.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...